Op deze pagina vertellen wij u
graag meer over de
Actie Kerkbalans 2025

Het is een goede traditie dat in de maand januari de kerken aandacht vragen voor de Actie Kerkbalans. De actie wordt dit jaar gehouden in de tweede helft van januari. Landelijk doen er ca. 2000 kerken mee aan Actie Kerkbalans. Ook onze Parochie Heilige Augustinus. De actie wordt geheel door vrijwilligers van de parochie uitgevoerd. De actie is voor de parochie van groot belang, omdat R.K. parochies geen subsidie ontvangen van de overheid. Om te kunnen bestaan hebben kerken een financiële bijdrage nodig van hun parochianen.

Voor iedereen is de kerk op een andere manier van waarde. Voor de ene parochiaan is dat het zicht op de kerktoren of een speciale viering, voor de ander is het de wekelijkse zondagsviering. Zo blijven de kerken van waarde voor hun leden en de samenleving.

U kunt uw steun kenbaar maken middels het antwoordformulier, dat u hieronder kunt downloaden.
Uw gift is van harte welkom op een van de bankrekeningnummers, ten name van Parochie Heilige Augustinus:

NL80 RABO 0154 7140 03 (Haarsteeg)                       NL94 RABO 0136 5017 10 (Nieuwkuijk)
NL28 RABO 0136 5906 83  (Vliedberg)                       NL58 RABO 0154 7929 69       (Vlijmen)

Mogen wij u vragen in 2025 een goede start te maken door te geven voor uw en onze kerk?

Flyer met informatie over Actie Kerkbalans 2025
Klik op de onderstaande afbeelding om de flyer in te zien.


Antwoordformulier Actie Kerkbalans 2025
Klik op de onderstaande afbeelding voor het antwoordformulier.


Uw gift

Als u besluit uw parochiegemeenschap te ondersteunen met een gift, gebruik dan onze flyer over de Actie Kerkbalans. Deze flyer kunt u hier lezen. Gebruik het antwoordformulier op deze pagina.

Voor algemene informatie verwijzen u graag naar de pagina kerkbalans algemeen. Daar kunt u de diverse mogelijkheden lezen om (fiscaal vriendelijk) te schenken. 

Wij zijn u zeer erkentelijk voor uw bijdrage. Daarmee werkt u mee aan de toekomst van uw kerk.

Begroting 2025 Parochie Heilige Augustinus

De begroting 2025 vertoont een saldo van € 20.230,- bestaande uit een positief saldo van € 1.460,- voor de dagelijkse activiteiten en € 18.770,- voor de niet dagelijkse zaken.

Voor de dagelijkse exploitatie zijn de bijdragen van parochianen alsmede de opbrengsten van huren, beleggingen en begraafplaatsen van groot belang, omdat daarmee de kosten van pastoraat en eredienst, personeel, administratie en beheer, energie en normaal onderhoud van de kerken en begraafplaatsen moeten worden gedekt.

Daarnaast zijn er niet reguliere kosten en baten zoals de kosten van groot onderhoud van de kerken en baten door herwaardering van de waarde van overige gebouwen. In de begroting is ervan uitgegaan dat de bijdrage van de parochianen ongeveer 35,5% van de totale reguliere baten zijn. Uw financiële bijdrage hebben we heel hard nodig om de exploitatie van de kerk in onze parochie mogelijk te maken. 

Beschikbare reserves
Het resultaat van € 20.230,- wordt verdeeld over de verschillende reserves van de parochie. Deze resultaatbestemming (reservering voor groot onderhoud gebouwen, reserveringen begraafplaatsen en mutatie continuïteitsreserve) leidt tot een geraamde uitname uit c.q. vermindering van de algemene reserve van € 248.345,-. Belangrijkste element hierin is de (verplichte) toevoeging aan het bestemmingsfonds onderhoud en vernieuwing kerkelijk vastgoed van € 260.700,-.

Het steeds maar weer interen op de vrije reserves baart het kerkbestuur zorgen. We doen er alles aan om met name de kosten van de kerken zo laag en beheersbaar mogelijk te maken. De visie van de parochie is onder andere de kerken zo lang mogelijk een plek te laten zijn om ons geloof samen te mogen vieren. Reden om een beroep op u te doen, uw financiële steun is onmisbaar. 

Nadere specificaties van kosten en baten
Een nadere onderverdeling van de reguliere kosten en baten is weergegeven in onderstaande grafieken.